09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » گوسفند نژاد هایلند در یک نگاه و معرفی کامل این نژاد
گوسفند نژاد هایلند

گوسفند نژاد هایلند در یک نگاه و معرفی کامل این نژاد

یکی از بهترین نوع گوسفندهای موجود در جهان گوسفند نژاد های لند می باشد که از گوسفند های خارجی محسوب می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های گوسفندهای لند بازدهی بسیار عالی آن ها می باشد از این رودامداران زیادی طرفدار آن ها هستند. از دیگر ویژگی ها این گوسفند ها پشم فوق العاده عالی، گوشت سالم و مرغوب، حجم شیردهی بالا می باشد. با ما همراه باشید که در ادامه به صورت کامل به معرفی گوسفندهای لند بپردازیم.

گوسفند نژاد هایلند

گوسفند های موجود در دنیا نژاد های متفاوتی دارند که  گوسفند های نژاد هایلند یکی از بهترین آن ها می باشد. این گوسفند ها به سبب ویژگی های منحصر به فردی که دارند دارای برتری ها زیادی نسبت به سایر گوسفند ها می باشند. گوسفند های هایلند در اسکاتلند تولید و پرورش داده می شوند.

این گوسفند ها از نظر مقاومت جز ماندگار ترین گوسفندهای خارجی محسوب می شوند که تقریبا می توان گفت با هر شرایط آب و هوایی سازگار هستند اما نژاد گوسفند هایلند در اصل مربوط به اسکاتلند است.

با توجه به آنکه در اسکاتلند گوسفند نژادهای هایلند درنواحی کوهستانی پرورش داده می شوند پس بهترین مناطق در سراسر دنیا برای پرورش آن ها مناطق کوهستانی می باشد و نگهداری از این گوسفند ها و تامین تغذیه آن ها در این مناطق راحت تر امکان پذیر است.

گوسفند نژاد لند

ویژگی های ظاهری گوسفندهای نژاد هایلند

از مشهور ترین ویژگی های گوسفندهای هایلند وجود شاخ در هر دو نوع نر و ماده آن ها  و همچنین داشتن پشمی سیاه می باشد. حالت شاخ قوچ ها و میش های هایلند متفاوت است و در قوچ های هایلند  شاخ ها دارای وزن بالا و پیج و تاب هستند در حالی که در میش های این نژاد شاخ ها ظریف تر و کوچکتر می باشد. یکی دیگر از ویژگی های بارز این نژاد نداشتن پشم در برخی بخش ها مانند ساق و صورت آن ها می باشد.

خصوصیات پشم گوسفندهای نژاد هایلند

یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین  گوشت های دنیا که برای مصرف و ذبح کردن بسیار عالی و لذیذ می باشد گوشت گوسفند های هایلند می باشد. گوسفندهای هایلند یکی از مزیت هایی که دارند توانایی بالای شیر دهی آن ها می باشد که در مقایسه با سایر نژاد ها حجم شیردهی بالاتری دارند. علاوه بر موارد یاد شده پشم گوسفندهای هایلند به سبب ویژگی هایی که دارد واقعا بی نظیر است و جز بهترین پشم ها محسوب می شود و کاربردهای فراوانی به خصوص در قالی بافی، تشک و کاوا دارد. این پشم ها بسیار ضخیم و بلند هستند به طوری که طول برخی از این تارها تقریبا 30 سانتی متر است.

پشم این گوسفند ها دارای شرایطی است که به گوسفند این امکان را می دهد در شرایط گوناگون آب و هوایی به زندگی خود ادامه دهد. پشم این گوسفند ها به گونه ای است که قسمت های خارجی آن ضخیم و سرد می باشد و قسمت های نزدیک به پوست بدن او دارای پشم های نازک و گرم است.

وزن گوسفند های نژاد های لند

یکی از بهترین ویژگی های این گوسفندها درصد چربی کم آن ها به سبب حجم زیاد بافت عضلانی که دارند می باشد. وزن گوسفندهای این نژاد معمولا بین ۵۰ تا ۷۵ کیلو گرم است که این مقدار در میش ها و قوچ ها متفاوت است. همچنین گوسفندهای های لند یکی از بهترین نژادهای گوسفندهای خارجی محسوب می شود.

در این رابطه بخوانید:

قیمت گوسفند زنده

 

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *