09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » گوسفند نژاد مرینوس چیست؟ این نژاد را بهتر بشناسید!
گوسفند نژاد مرینوس

گوسفند نژاد مرینوس چیست؟ این نژاد را بهتر بشناسید!

از بین گوسفندهای خارجی، گوسفند نژاد مرینوس یکی از بهترین نژادها محسوب می شود. این گوسفند ویژگی های جالب توجهی دارد که باعث شده در تمام دنیا و از جمله ایران شناخته شده باشد. گوسفندهای مرینوس به منظوراستفاده از پشم، پرورش داده می شوند که باعث شده از سایر نژادها متمایز باشد. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی گوسفند مرینوس بپردازیم. با ما همراه باشید.

گوسفند مرینوس

برخلاف سایر نژادها که به منظور استفاده از گوشت و یا شیر پرورش داده می شوند، گوسفندهای مرینوس به دلیل حجم بسیار بالای پشمی که تولید می کنند، برای فروش پشم مورد استفاده قرار می گیرند. با این که بیشتر گوسفند ها برای استفاده از گوشت و یا محصولات پروتئینی پرورش داده می شوند، اما گوسفندهای مرینوس جزء این دسته ها قرار نمی گیرند. چرا که استفاده از شیر و یا گوشت این گوسفندها اصلا مقرون به صرفه نیست. بنابراین بهترین گزینه برای تولید پشم، استفاده از گوسفند پشمی مرینوس است.

خرید و فروش گوسفند مرینوس

خرید این گوسفند تنها برای استفاده از پشم آن می باشد که البته سود بالایی نیز برای پرورش دهندگان آن به ارمغان می آورد. این گوسفندها گوشت کمی دارند اما به دلیل وجود پشم های زیاد، ظاهر آن ها معمولا بزرگ و پرقدرت نشان داده می شود. این گوسفندها سالانه حجم زیادی از پشم را تولید می کنند که بازدهی بسیار بالایی دارد.

کوسفند مرینوس

زیستگاه گوسفند مرینوس

گفته می شود که زیستگاه اصلی این گوسفندها به قرن دوازدهم در منطقه جنوب اسپانیا بر می گردد. کم کم استفاده از این نژاد گسترش پیدا کرد و در حال حاضر در کشورهایی مانند استرالیا و نیوزلند نیز این گوسفندها به طور گسترده پرورش پیدا می کنند.

ویژگی های ظاهری نژاد مرینوس

یکی از مهمترین ویژگی های گوسفند مرینوس، پشم های ضخیم و پرچین است. علاوه بر آن، صورت این گوسفندان نیز معمولا پر از چین و چروک است. پشم این گوسفندان معمولا تا 7 سانتی متر رشد می کند. به دلیل ظاهر منحصر به فرد گوسفند مرینوس، تشخیص آن ها از سایر نژادها معمولا به سادگی انجام می گیرد. قوچ های مرینوس ممکن است که گاهی شاخ داشته باشند، اما میش های این نژاد همواره بدون شاخ هستند.

پشم گوسفند مرینوس

گوسفند نژاد مرینوس قطعا یکی از بهترین و پرحجم ترین پشم های دنیا را تولید می کند. گاهی طول پشم های این گوسفند در زمان چیدن، به 20 سانتی متر هم می رسد که در نوع خود بی نظیر است. گوسفندهای مرینوس به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که از جمله آن ها می توان به نژاد ساکسون و پپین نیز اشاره کرد. نژاد ساکسون می تواند سالانه حدود 3 تا 6 کیلوگرم پشم تولید کند. نژاد پپین نیز تا 18 کیلوگرم به طور سالانه پشم تولید می کند.

انواع پشم گوسفند مرینوس

این گوسفندها که استعداد خاصی در زمینه تولید پشم دارند، پشم های متفاوتی از نظر قطر، تولید می کنند:

  • پشم قطور که تقریبا 24 میکرومتر قطر دارد.
  • پشم متوسط که حدود 20 میکرومتر قطر دارد.
  • پشم خوب که قطری در حدود 19 میکرومتر دارد.
  • پشم عالی که قطری حدود 17 میکرومتر دارد.

خب به پایان یکی دیگر از مقالات گوسفند زنده یعنی معرفی گوسفند نژاد مرینوس رسیدیم از این که ما را تا پایان همراهی کردید بسیار سپاسگذاریم، امید واریم مورد استفاده شما کابران و بازدید کنندگان قرار گرفته باشد.

 

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *