09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » گوسفند نژاد شارله – معرفی کامل گوسفند شارله
گوسفند نژاد شاروله

گوسفند نژاد شارله – معرفی کامل گوسفند شارله

گوسفند نژاد شارله را می توان از بهترین گوسفندهایی دانست که برای دامداران بازدهی بالایی داشته اند. در ادامه مطالب سعی بر این داریم که به طور کامل این گوسفند را معرفی کنیم. اگر قصد خرید گوسفند زنده را دارید پیشنهاد می کنم مطالب را دنبال کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی با بازدهی بالا داشته باشید.

گوسفند نژاد شاروله

گوسفند شاروله را می توان یکی از نژاده ایی دانست که پرورش آن ها بسیار مقرون به صرفه است، زیرا دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که باعث محبوبیت آن در بین دیگر نژادهای گوسفند خارجی شده است. زادگاه اصلی این گوسفندان کشور فرانسه می باشد البته لازم به ذکر است که گوسفند شاروله در این کشور بیش از دیگر کشورها پرورش داده می شود.

نژاد گوسفندان شاروله

درباره این موضوع باید بگوئیم که دامدارانی که این نوع گوسفند را پرورش می دهند ممکن است به دو منظور این کار را دنبال کنند.

گروه اول آن هایی هستند که برای فروش گوشت این گوسفندان آن ها را پرورش می دهند که بعد از این که گوسفند به وزن ایده آل رسید آن را ذبح می کنند یا به فروش می رسانند. عده ای دیگر این گوسفندان را به این منظور نگه داری می کنند که از آن ها شیر بدوشند و با شیر محصولات لبنی تولید کنند.

باید این نکته را یادآور شویم که گوشت و شیر این گوسفندان بسیار با کیفیت است و در هر دو صورت برای دامدار سود به همراه دارد.

معرفی گوسفند شاروله

خرید گوسفند شاروله

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که زادگاه اصلی این نژاد کشور فرانسه است. اما می توان به دامداران این مژده را داد که نوع از نژاد گوسفند شاروله به دلیل آن که می تواند شرایط زیست بوم های مختلف را تحمل کند و در آب و هواهای مختلفی به زندگی خود ادامه دهد این قابلیت را دارد ک در کشور های دیگر هم پرورش داده شود. به طور کلی می توان گفت برای پرورش این گوسفند نیاز به آب و هوا خاصی نیست و گوسفند شاروله قابلیت سازگاری با هر نوع آب و هوایی را دارد، همین از مهم ترین ویژگی این گوسفندها به حساب می اید که بسیار مهم می باشد.

قیمت گوسفند نژاد شاروله

همان طور که می دانیم در سال جاری قیمت همه چیز در بازار افزایش پیدا کرد و گوسفند هم از این ماجرا مستثنی نبود. در این بین کاملا طبیعی است گوسفندانی که نژاد خارجی دارند و کیفیت بالاتری از گوشت و شیر را دارند افزایش قیمت بیشتری داشته باشند. البته می توانگفت قیمت آن نسبت به کیفیت آن متناسب است.

ژنتیک گوسفند شاروله

درباره ژنتیک گوسفند شاروله باید به این موارد اشاره کنیم، این گوسفندان می توانند بره هایی را به دنیا بیاورند که زودتر از دیگر نژادها بالغ می شوند. البته از ویژگی های دیگر این نژاد می توان به این موضوع اشاره کرد که احتمال آن که گوسفند دو قلو یا چند قلو بره به دنیا بی آورد بسیار بالا است.

در ادامه باید این موضوع را یادآوری کرد که گوشت این گوسفندان کیفیت بالایی دارد و چربی کمی دارد. گوسفندهای این نژاد می توانند وزن گیری نسبتا بالایی داشته باشند که از دیگر ویژگی های بارز این نژاد گوسفند به حساب می آیند.

وزن گوسفند شاروله

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که این گوسفندان می توانند وزن گیری بالایی داشته باشند این در حالی است که این نوع از گوسفندان شاروله به دلیل آن که از شیر آن ها هم استفاده می شوند نسبتا به دیگر گوسفندان وزن کم تری داشته باشد، اگر چه این وزن از ویژگی های منفی آن به حساب نمی آید. در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که این گوسفندان معمولا ران های بزرگی دارند و پاهای آن ها کوتاه می باشد. همچنین این گوسفندان پشمی ندارند.

زیست بوم گوسفند شاروله

در مطالب گفته شده به این موضوع اشاره کردیم که زیست گاه اصلی این گوسفند فرانسهممی باشد اما با توجه به قابلیت های آن می توان به راحتی این نژاد گوسفند شاروزله را در هر زیست بوم و آب و هوایی حتی مناطق بسیار سرد مانند کانادا هم  پرورش داد و از کیفیت بالای آن استفاده کرد.

خصوصیات تولیدی گوسفند شاروله

این گوسفند شاروله از نژادهای قدرتمند برای بره گیری به حساب می آیند و می توان بره های آن را از قدرتمندترین بره ها دانست و وزن گیری نسبتا خوبی هم دارند. این در حالی است که در این نژاد از گوسفندان احتمال آن که شاهد چند قلو یا دو قلوزایی باشیم بسیار بالا است.

در این رابطه بخوانید:

بره زنده

دام زنده شهرداری

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *