09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » گوسفند نژاد سافولک را بشناسید!
گوسفند سافولک

گوسفند نژاد سافولک را بشناسید!

گوسفندهای نژاد سافولک یکی از بهترین گوسفندهای خارجی می باشد که به سبب ویژگی های خاصی که دارد نسبت به بقیه نژاد ها پر طرفدار تر است. با ما همراه باشید که در ادامه بیشتر به معرفی گوسفند نژاد سافولک بپردازیم.تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نژاد سافولک

گوسفندهای سافولک

این گوسفند ها به واسطه اصلاح نژاد دو گوسفند دیگر تولید شده اند و دارای جثه درشتی هستند. بازدهی بسیار بالا در کنار سود آوری مناسبی که گوسفندهای سافولک دارند موجب شده است که دامداران زیادی این نژاد گوسفند ها را پرورش دهند.

زیستگاه اصلی این گوسفندها کشورهای  فرانسه و انگلیس است که دارای بهترین شرایط برای تولید گوسفند های اصلاح نژادی می باشند. گوسفند سافولک از جفت گیری گوسفند های Norfolk  و south down به وجود آمده است.

خرید گوسفندهای نژاد سافولک

داشتن ویژگی هایی مانند وزن بسیار بالا، زاد و ولد بسیار خوب، حجم شیر دهی عالی، مقاوم بودن در برابر بیماری ها سبب شده است که دامداران زیادی به پرورش و خرید و فروش این گوسفند ها روی آورند و از این طریق سود بسیاری را کسب کنند.

وزن گوسفندهای سافولک

یکی از بهترین ویژگی های گوسفندهای سافولک وزن گیری بسیار عالی آن ها می باشد که موجب شده است جز گوسفندان  گوشتی قرار گیرند. وزن سافولک ها در نوع نر و ماده آن ها متفاوت است و معمولا نوع نر این گوسفندها دارای ۱۲۵کیلو گرم وزن و نوع ماده آن ها دارای ۹۵ کیلو گرم گوشت هستند.

گوسفندهای سافولک بالغ روزانه حدود ۴۰۰ گرم افزایش وزن دارند که واقعا بسیار عالی است. این گوسفند ها در زمانی  که از شیر گرفته می شوند دارای وزنی حدود ۳۲ کیلو گرم برای ماده و ۳۵ کیلوگرم برای نوع نر هستند.

ویژگی های پرورش گوسفند سافولک

با توجه به آنکه نژاد گوسفند سافولک به گونه ای است که در مدت بسیار کوتاهی وزن زیادی پیدا می کنند و استعداد بسیار خوبی در این زمینه دارند می توانند گزینه بسیار مناسبی برای پرورش باشند. همچنین کیفیت پشم بسیار بالا و حجم قابل توجه شیر دهی گوسفندان   سافولک موجب شده است که دامداران زیادی به پرورش این گوسفند ها روی آورند.

میش نژاد سافولک

میش های این نژاد به سبب قابلیت تولید بره های بسیار مرغوبی که دارند در مقایسه با سایر میش ها بسیار مناسب تر هستند.  وجود چنین ویژگی هایی باعث شده است که  مبادله این میش ها با قیمت بسیار بالایی صورت گیرد البته قیمت بالای آن ها در مقایسه با مزیت هایی که دارند چندان به چشم نمی آید.

قوچ های نژاد سافولک

قوچ های سافولک به دلیل قدرت بالایی که در جفت گیری دارند، همچنین بازدهی بسیار مناسب ِآن ها در مقایسه با سایر قوچ ها بسیار پرطرفدار هستند و دامداران بسیاری ترجیح می دهند که این قوچ ها را خریداری نمایند. اخیرا شاهد پرورش این قوچ ها در ایران نیز هستیم .

پرورش و تولید گوسفندهای سافولک در ایران

گوسفند های سافولک به جهت مقاومت بسیار بالایی که در برابر تغییرات آب و هوایی دارند می توانند در هر زیست بومی به زندگی خود  ادامه دهند. همین مسئله باعث شده است که پرورش آن در ایران نیز  رواج یابد و مدتی است که  شاهد گسترش پرورش این گوسفندان هستیم . گوسفندان  سافولک با داشتن حجم گوشت بسیار بالا،شیر دهی عالی و پشم با کیفیت یکی از بهترین گوسفندان برای پرورش می باشند.

در این رابطه بخوانید:

قیمت گوسفند زنده

 

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *