09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » آموزش و نحوه چاق کردن دام های گوسفند، گوساله و گاو لاغر
چاق کردن دام و گوسفند لاغر

آموزش و نحوه چاق کردن دام های گوسفند، گوساله و گاو لاغر

از جمله دغدغه های دامداران چاق کردن گوسفند، گوساله و دام های لاغر خود می باشد. در واقع چاق بودن دام و داشتن سلامت کامل از جمله مزایایی می باشد که هر دامداری به آن احتیاج دارد. امروزه برای دست یابی به گوسفند و گوساله های چاق، راه های متعددی وجود دارد. اما باید توجه داشته باشید که در ابتدا باید علت لاغری دام را بیابید. سپس به رفع این مشکل برآیید.

چاق کردن دام گوسفند، گوساله و گاو لاغر

شایان به ذکر است که لاغر بودن گوسفند،گوساله و همچنین گاو به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل در زیر به اختصار توضیح داده شده اند:

یکی از مهم ترین عواملی که باعث لاغری گوسفند و گوساله و حتی گاو می شود نداشتن تغذیه مناسب است. به این صورت که خوراک دام فاقد هرگونه مواد معدنی و مغذی شامل ویتامین ها و پروتئین ها می باشد.

یکی دیگر از عوامل بروز لاغری در گوسفند، گوساله و گاو دوران نقاحت آن ها می باشد.

برخی از دام ها دچار بیماری های مثل هیداتیدوز می شوند که این بیماری اگر زود درمان شود دارای دوران نقاحت طولانی می باشد، در این دوران به دلیل اینکه گوسفند، گاو و گوساله زنده داروهای مختلفی مثل مسکن استفاده می کنند، این داروها در لاغری آن ها اثر دارد.

به دلیل طولانی بودن دوران بارداری گاو، این موضوع می تواند گاو را دچار لاغری کند. بعد از بررسی علائم لاغری در گوسفند، گوساله و گاو می تواند به چاق کردن آن ها پرداخت.

آموزش و نحوه چاق کردن دام زنده

همان طور که ذکر شد تغذیه دام عامل اصلی در لاغری می باشد پس می توان با ارائه یک  برنامه غذایی مناسب اقدام به چاق کردن گوسفند، گوساله و گاو کنید.

به این صورت که در خوراک دام ها، مواد مغذی اضافی نیز ترکیب شود.

در واقع به جز علوفه که خوراک اصلی گوسفند، گوساله و گاو است انواع مواد معدنی و انواع ویتامین ها را به تغذیه دام زنده اضافه کنید. برخی از مواد هستند که خاصیت ضد انگلی دارند.

این مواد از ایجاد انگل و بروز بسیاری از بیماری های دامی از جمله کراز در گاو و گوسفند جلوگیری می کند در واقع سیستم دفاعی گوسفند وگاو همچنین گوساله را  در برابر بیماری های مختلف مقاوم می کند.

که این خود یکی از عوامل چاق شدن گوسفند، گوساله و گاو می باشد.

اگر گوسفند یا گوساله ای دچار یکی از بیماری های دامی شود باید حتما به سرعت تحت درمان قرار گیرد چرا که اگر این درمان به تاخیر بیافتد باعث ضعیف شدن گوسفند، گوساله و در برخی موارد باعث از بین رفتن دام می شود.

شایان به ذکر است که  با افزایش قیمت گوسفند ،گوساله و گاو اگر دامدار بر اثر بیماری های مختلف  گوسفند، گوساله خود را از دست بدهد دچار ضررات مالی بسیاری می شود.

دوران آبستنی در دام ها یکی از حساس ترین دوران می باشد از این رو باید توجهی بیشتری نسبت به دام آبستن داشت.

این دوران باعث ایجاد لاغری در دام می شود از همین رو باید تغذیه گاو و گوسفند در دوران آبستنی بسیار قوی و حاوی ویتامین های بسیاری باشد.

علاوه بر روش های طبیعی از جمله تغذیه و مراقبت از گوسفند، گوساله و گاو روش های دیگری برای چاق کردن دام ها وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که این روش های پیشنهادی در صورتی قابل انجام می باشند که روش های طبیعی برای چاق کردن دام جواب گو نباشد.

این روش ها به صورت های گوناگونی مثل استفاده از آمپول های چاق کننده، واکسیناسیون های مختلف می تواند اثر گذار باشد.

این واکسیناسیون ها و انجام تزریقات مختلف برای دام اگر به صورت منظم و در بازه زمانی دقیقی انجام شود از ایجاد لاغری  در گوسفند، گوساله و گاو جلوگیری می کند.

خب به پایان ارائه مقاله چاق کردن دام های گوسفند، گوساله و گاو لاغر رسیدم از این که ما را تا پایان همراهی کردید بسیار سپاسگذاریم امید واریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. همچنین اگر قصد خرید گوسفند زنده را دارید می توانید از وان شیپ بخواهید.

 

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *