09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » معرفی گوسفند نژاد شال به همراه ویژگی های آن
معرفی گوسفند نژاد شال

معرفی گوسفند نژاد شال به همراه ویژگی های آن

یکی از معروفترین و بهترین نژادهای گوسفند در بین گوسفندان ایرانی، گوسفند نژاد شال است. این گوسفند ویژگی های خاصی دارد که آن را از سایر نژادها متمایز می کند. گوشت مرغوب و البته کم چربی، از مهمترین ویژگی های این نژاد است. معمولا افراد متخصص در این زمینه، نژاد شال را به خوبی می شناسند. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی گوسفند شال بپردازیم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

گوسفند نژاد شال

یکی از محبوب ترین نژادها در بین گوسفندان، نژاد شال است که معمولا دامداران علاقه زیادی به پرورش و نگهداری آن دارند. معمولا سود حاصل از نگهداری این گوسفندان نیز بسیار عالی و قابل توجه است. افرادی که قصد خرید گوشت گوسفندی نیز دارند، معمولا ترجیح می دهند از گوشت با کیفیت نژاد شال استفاده کنند.

میش و قوچ نژاد شال

خرید و فروش گوسفندهای نژاد شال

با توجه به این که گوشت گوسفندهای نژاد شال از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، معمولا هدف دامداران از خرید این گوسفند، پرورش آن برای فروش گوشت است. این گوسفندها استعداد بالایی در وزن گیری دارند بنابراین پروار کردن آن ها می تواند سود زیادی برای دامداران داشته باشد. معمولا خریداران نیز که به سراغ خرید گوسفند زنده می روند، ترجیح می دهند از گوسفندهای نژاد شال استفاده کنند که نسبت گوشت به چربی آن، بسیار بالا است.

زیسب بوم گوسفندهای شال

زیست بوم اصلی گوسفند نژاد شال، از منطقه بوئین زهرا در استان همدان است. این منطقه آب و هوایی گرم و بیابانی دارد. بنابراین در مناطق گرمسیر مانند استان های خراسان، کرمان، یزد، اصفهان و سمنان نیز می توان این گوسفندها را به خوبی پرورش داد. البته احتمالا پرورش این گوسفندان در مناطق سردسیر بازدهی بالایی نداشته باشد. بنابراین توصیه می شود که اگر در مناطق سرد و مرطوب زندگی می کنید، گوسفند نژاد شال را برای پرورش انتخاب نکنید.

ویژگی های گوسفند نژاد شال

یکی از مهمترین ویژگی های گوسفند شال، دنبه بزرگ است که شباهت زیادی نیز با گوسفندان نژاد مغانی دارد. معمولا پیشانی این گوسفندان دارای یک لکه بزرگ سفید است که تا انتهای سر نیز کشیده شده است. پاها و سر این گوسفندان نیز مو و پشم چندانی ندارد. گوش های آن ها نیز عموما به سمت پایین آویزان است. سر این گوسفندان معمولا کشیده و تا حدی دارای برآمدگی است. به جز گوسفند، قوچ شال و میش شال نیز وجود دارند که آن ها نیز معمولا این خصوصیات ظاهری را دارا می باشند. قوچ ها و میش های این نژاد، همواره بدون شاخ هستند. علاوه بر این، گوسفندان شال در بدو تولد رنگی تیره نزدیک به سیاه دارند. رنگ آن ها کم کم در زمان رشد تغییر کرده و به رنگ های روشن تر تبدیل می شود.

وزن گوسفندان شال

همان طور که گفتیم هدف اصلی از پرورش این گوسفندان استفاده از گوشت آن ها می باشد. در حالی که عموما گوسفندان دیگر برای استفاده از شیر و تولید سایر محصولات لبنی مورد استفاده قرار می گیرند. این گوسفندان معمولا وزن بیشتری نسبت با سایر نژادها دارند؛ به طوری که بره نژاد شال معمولا 5 کیلوگرم و گوسفند بالغ نژاد شال چیزی حدود 65 کیلوگرم وزن دارد.

نژاد شال بهتر است یا افشار

نژاد شال و افشار هر دو گوسفندانی گوشتی و با بازدهی بالا هستند. هر دو این گوسفندها می توانند از نظر فروش فرآورده های گوشتی، بسیار پر سود باشند. تفاوت های مختلفی البته بین این دو نژاد وجود دارد که باعث می شود هر کدام به آب و هوای خاصی وابستگی داشته باشند. اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید، گوسفندان نژاد افشار برای شما گزینه بهتری هستند. اما گوسفندهای شال در مناطق گرمسیری بازدهی بیشتری دارند.

خب به پایان ارائه این مقاله و معرفی گوسفند نژاد شال رسیدم از این که ما را تا پایان همراهی کردید بسیار سپاس گذاریم، همچنین لازم به ذکر است چنانچه قصد خرید گوسفند زنده برای قربانی داشتید میتوانید از طریق همین سایت سفارشات خود را درخواست کنید.

 

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *