09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » فلاشینگ در گوسفندان چیست؟ آموزش چند قلوزایی در گوسفندان
فلاشینگ در گوسفندان

فلاشینگ در گوسفندان چیست؟ آموزش چند قلوزایی در گوسفندان

فلاشینگ در گوسفندان برای چند قلوزا کردن دام گوسفند ، در این مطلب به نحوه فلاشینگ در گوسفندان و همچنین آموزش چند قلوزایی در گوسفندان خواهیم پرداخت و شما می توانید با استفاده از این آموزش روش فلاشینگ کردن گوسفندان را یاد بگیرید و در نهایت روی دام های خود اعمال کنید با این کار شما می توانید گوسفندان خود را به چند قلوزا تبدیل کنید و از این راه به تعداد دام خود در طول بازه زمانی کوتاه بیفزایید و از سود بالا بهرمند شوید.

اگر شما هم یک دامدار و یا دامپرور هستید و به دنبال روش و آموزشی جهت دوقلو زا کردن گوسفندان خود هستید و یا اینکه قصد دارید با بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا آشنا شوید و در نهایت آنها را به دوقلو و یا چندقلوزا تبدیل کنید پیشنهاد می کنیم  تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و مراحلی را که ارائه خواهیم کرد را بر روی دام گوسفند زنده خود اعمان کنید. البته برخی از این نژاد گوسفندان ایرانی به صورت طبیعی دوقلوزا و چندقلوزا هستند که انجام فلاشینگ را ندارد. مانند گوسفند نژاد رومانوف که به عنوان بهترین گوسفند چند قلوزا در دنیا محسوب می‌شود و رکورد دار وظایف ۹ قلو در کشور روسیه را به ثبت رسانده است .

از آنجایی که قیمت گوسفند نژاد چندقلوزا بسیار بالا و متوسط ۴ الی ۵ میلیون و حداکثر تا ۵۰ میلیون تومان می باشد خرید این گونه نژاد و گوسفندان ژن دار برای تمامی دامداران امکان پذیر نیست، ما آموزشی با عنوان چند قلو زا کردن گوسفندان با روش فلاشینگ در این بخش در خدمت شما هستیم و با استفاده از مراحل و نحوه فلاشینگ می‌توانید گوسفندان خود را چند قلوزا کنید.

چند قلوزا کردن گوسفند
فلاشینگ در گوسفندان

فلاشینگ در گوسفندان چیست؟

به روش جیره ای در بازه ی جفت گیری و یا در زمان جفت گیری بین نر و ماده از هر نوع نژاد که منجر به چند قلو زا کردن این نوع دام ها را فلاشینگ در گوسفندان میگویند که در ادامه به گام به گام مراحل آن خواهیم پرداخت.

جیره فلاشینگ چیست ؟

جیره فلاشینگ روش و مراحل تغزیه ای در زمان جفت گیری و پس از بارور کردن در راستای چند قلوزا کردن گوسفندان را جیره فلاشینگ می گویند.

فلاشینگ گوسفندان

همانطور در بالا اشاره کردیم خرید انواع نژاد گوسفندان چند قلوزا مانند رومانوف و …  از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند و برای برخی از دامداران ،  عشایری ، دامپروران و … امکان خرید و سرمایه گذاری وجود ندارد بر همین اساس ما تصمیم به ارائه آموزشی باعنوان فلاشینگ در گوسفندان گرفتیم تا این دسته از افراد بتوانند هر نوع نژادی از گوسفندان را به کمک فلاشینگ به چند قلوزا و یا دو قلوزا تبدیل کنند.

اما هنگام فلاشینگ چه چیزی را باید رعایت کرد ؟

از آنجایی که امروزه انواع بیماری های مزمن و خطرناک و یا حتی بیماری های جزئی در کمین انواع دام زنده و گوسفند زنده قرار دارند  هر زمان و در هر مکان امکان مبتلا شدن به این نوع بیماری ها وجود دارد از این رو باید از ابتلا به هر گونه بیماری جلوگیری کرد که این کار با استفاده از تزریق انواع واکسن ها و دارو های ضد انگل قابل انجام است تا به انواع بیماری مانند آنتروتوکسمی و .. مبتلا نشوند.

برای اینکه بتوانیم یک فلاشینگ عالی داشته باشیم قبل از هرگونه اقدامی میبایست دام گوسفند زنده توسط دامپزشکی به صورت کامل معاینه شود و همچنین در صورت نیاز به دستور دامپزشک اقدام به تجویز واکسن های مورد نیاز گردد این واکسن ها می توانند تب برفکی ، شاربن ، آبله ، آگالاکسی و بروسلوز و … باشد.

موردی که می بایست به صورت کامل قبل از فلاشینگ انجام گیرد این است که حتماً گوسفندان خود را به مدت ده روز با تغذیه علوفه های کم ارزش نگهداری کنید و چنانچه این اتفاق و  تغذیه با علوفه های کم ارزش برای گوسفندان ممکن نبود حتما با استفاده از تزریق واکسن های آنتروتوکسمی دام های خود را جهت تغذیه کم واکسینه کنید با استفاده از این روش می تواند  میزان تغذیه را کم کند. لازم به ذکر است که پرخوری دام ها با مصرف انواع غلات و شیر امکان پذیر می شوید که می بایست به آن توجه ویژه ای داشته باشید تا بتوانید به مدت ۱۰ روز گوسفندان و دام های خود را با تغذیه کم نگهداری و از پرخوری آنها جلوگیری کنید.

بیماری پرخوری یا همان آنتروتوکسمی

بیماری آنتروتوکسمی به اختلالات تغذیه‌ای که منجرب پرخوری می شود گفته می شود و در نهایت دامها با تغذیه بیش از حد انواع غلات و شیر به آن مبتلا می شود. این امر می‌تواند در چند قلو زایی تاثیر منفی داشته باشد و نتواند دو قلو و چند قلو زا رخ دهد، همچنین بیماری آنتروتوکسمی می تواند در تولد بره های ضعیف و حتی معلول بسیار تاثیر گذار باشد. زیرا پرخوری در گوسفندان  باعث افزایش میزان چربی و در نهایت کاهش درصد باروری آنها می شود.

آمادگی گوسفندان جهت تخمک گذاری

همانطور که می دانید دام ها همانند انسان ها تخمک گذاری می کنند و هر چقدر دام زنده چاق باشد از امکان تخمگ گذاری محروم و نخواهد تواست از آن بهرمند شود و در نهایت عامل نازایی دام ها خواهد شد. بنابر این باید تغذیه گوسفندان سایر دام ها به گونه‌ای باشد که اختلالی در تخمگذاری آنها به وجود نیاید. برای این کار کافیست به مدت ۱۰ روز قبل از اجرای دوره فلاشینگ در گوسفندان آنها را با انواع علوفه های کم ارزش نگهداری کنید و از تغذیه انواع گیاهان استروژنی ، یونجه ، غلات ، شیر ، تره فرنگی و بسیاری دیگر که حاوی ارزش غذایی بالایی دارند خودداری کنید با این کار گوسفند میش اختلال باروری نخواهد داشت.

روش فلاشینگ گوسفندان

فلاشینگ گوسفندان در سه مرحله می تواند به صورت کامل انجام شود به هر یک از این مراحل به صورت جامع خواهیم پرداخت.

مرحله اول:  در این مرحله ده روز قبل از فلاشینگ از تغذیه گوسفندان با علوفه و غذاهای مقوی مانند یونجه ،  گیاهان استروژنی ، قلات ، تره فرنگی و … خودداری کنید و سعی کنید تا جایی که ممکن است گوسفندان میش را در محلی با تغذیه کم و عاری از هرگونه تغذیه با ارزش نگهداری و آن ها را با واکسنهای ضد پرخوری یا همان آنتروتوکسمی واکسینه کنید.

مرحله دوم:  در این مرحله از فلاشینگ باید 15 روز دام کوسفندان را با یونجه تازه و همچنین جو و یا تریتیکاله تغذیه کنید. و در روز سیزدهم از دوره ۱۵ روزه این مرحله قوچ ها را به مدت ۳ روز متوالی در کنار یا همان مجاور میش ها رها کنید.توجه داشته باشید که منظور از کنار هم و مجاور این است که با یکدیگر به هیچ گونه تماسی نداشته باشند و جفت گیری صورت نگیرد بلکه فقط همدیگر را دیده و ترغیب به جفتگیری شوند.

مرحله سوم:  در این مرحله و آخرین کار هایی که باید صورت گیرد این است پس از اینکه دوره ۱۵ روزه مرحله دوم به پایان رسید و در روز شانزدهم تغذیه یونجه گوسفندان را حذف و اقدام به رهاسازی قوچ ها در میان میش ها کنید و به مدت ۱۰ روز تغذیه دانه ای آنها را ادامه دهید ( عاری از هر گونه تغذیه یونجه )  و در نهایت بعد از پایان مرحله سوم گوسفندان را به صورت جیره ای نگهداری کنید.

با استفاده از این آموزش و اعمال مراحل فوق بر روی گوسفندان  می توانید به صورت ویژه کار فلاشینگ را انجام دهید و گوسفندان خود را به دو قلو و چند قلو زا تبدیل کنید و از این راه اقدام به افزایش تعداد دام های خود و در نهایت سود بیشتری را به دست بیاورید. این کاردر جاها ی مختلف توسط دامداران انجام شده و به نتیجه رسیده اند ، از این رو این اطمینان خاطر برای شما وجود دارد تا بتوانید کار فلاشینگ را با امیدواری بیشتر انجام دهید.

برخی از بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا و ژن چند قلوزا

  • گوسفند نژاد رومانف
  • گوسفند نژاد فین شیپ
  • گوسفند نژاد سافولک
  • گوسفند نژاد شیری لاکن
  • گوسفند نژاد آواسی

در رابطه با بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در یک مطلب اختصاصی توضیحات لازم ارائه شده است که می توانید از طریق لینک زیر وارد این مطلب شده و آموزش کامل و جامع را مشاهده کنید.

بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا

خرید گوسفند زنده

چنانچه قصد خرید گوسفند زنده ،  بره زنده ، گاو زنده ، گوساله زنده و دام زنده برای مناسبت هایی چون قربانی کربلایی ، حاجی ، قربانی عقیقه کودکان ، عروسی ، غقد ، تولد و همچنین مراسمات دینی و مذهبی و عید قربان را دارید و به دنبال یک مرکز معتبر و مطمئن در تهران و حومه و حتی در برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها هستید وان شیپ بزرگترین و معتبرترین مرکز خرید انواع دام زنده در خدمت شما می باشد و شما می توانید فقط با یک تماس ساده بر اساس نیاز دام خود را سفارش دهید. ما با خدماتی چون ارسال رایگان ، ارسال قصاب جهت وزن در حضور ، ارسال کارت خوان سیار جهت تسویه حساب پس از دریافت دام توسط مشتری ،  ارسال قصاب ماهر جهت خرد کردن و تمیز کردن در صورت نیاز مشتری و پشتیبانی و راهنمایی های قبل از خرید توسط بخش پشتیبانی و فروش و بسیاری دیگر آماده دریافت هرگونه سفارشات شما هستیم.

 

منبع: قیمت گوسفند زنده 98

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *