09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » روش های درست تزریق در دام چیست؟
نحوه تزریق دام

روش های درست تزریق در دام چیست؟

اگر در کار پرورش دام هستید، هر از چندگاهی سر و کارتان به تزریق آمپول یا واکسن خواهد خورد. با این که بهتر است که این کارها را به متخصصان و یا دامپزشکان بسپارید تا تزریق دام های شما را انجام دهند؛ اما گاهی نیز ممکن است که موقعیت های اضطراری پیش بیاید که لازم باشد خودتان دست به کار شوید و تزریق دام خود را انجام دهید. همان طور که می دانید روش های تزریق دام بسیار متفاوت هستند؛ بنابراین در این مقاله به آموزش تزریقات دام می پردازیم. با ما همراه باشید.

روش های تزریق در دام

بیماری های مختلفی می تواند گریبان گیر دام شما شود که برای پیشگیری و یا درمان آن ها باید از تزریق و یا خوراندن داروهای مختلف استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که حتما همه این کارها زیر نظر متخصصین دام انجام شود. اما به طور کلی اگر آمپول زدن به گوسفندان خود را بلد باشید، می توانید تا حد زیادی از مرگ و میر آن ها در اثر بیماری های گوناگون جلوگیری کنید. در ادامه روش های تزریق دام را به طور کامل بررسی می کنیم.

تزریق زیرپوست دام

برخی از داروها باید صرفا به صورت زیرپوستی تزریق شوند. بنابراین قبل از انجام تزریق، به این نکته توجه داشته باشید. بهترین نقاطی که می توانند برای تزریق زیر پوستی استفاده شوند، بالای گردن، کتف و یا روی دنده های دام است. برای این منظور می توانید از سوزن های کوتاه با طول نهایتا 2.5 سانتی متر استفاده کنید. قبل از تزریق، حتما محل مورد نظر را تمیز و ضد عفونی کنید. سپس پوست را کمی بکشید و تزریق را به صورت مایل با زاویه 45 درجه انجام دهید. اگر می خواهید تزریق مورد نظر را برای یک گوساله با وزنی زیر 135 کیلوگرم انجام دهید؛ می توانید از سوزن 18 و برای سایر گاوها از سوزن 16 استفاده کنید.

تزریق دام زنده

تزریق رگی دام

تزریق رگی دام یکی از مهمترین روش های تزریق دام ها است که باید حتما توسط یک دامپزشک و یا فرد خبره انجام شود. اگر تزریق رگی را به صورت اشتباه انجام دهید، می توانید باعث ایجاد آسیب های غیرقابل برگشت در دام خود شوید. دقت کنید که همه داروها را نمی توانید به داخل رگ تزریق کنید. برای کسب اطمینان، حتما نوشته های روی بسته دارو را بخوانید. باید روی آن عبارت “مخصوص تزریق داخل رگی” نوشته شده باشد. معمولا این تزریق ها در داخل سیاهرگ دام انجام می شود. برای این منظور از سیاهرگ وداج و دمی استفاده کنید. اگر نتوانستید تزریق را از این نواحی انجام دهید، رگ شیری را برای تزریق انتخاب کنید.

تزریق عضلانی دام

یکی از روش های معمول برای تزریق در دام ها، تزریق عضلانی است که در مقایسه با دیگر روش ها، ساده تر انجام می شود. برای این روش کافی است که دارو را به داخل سرنگ کشیده و هوای آن را کاملا خالی کنید. تزریق عضلانی دام باید به صورت عمودی و کاملا عمیق انجام شود تا مطمئن شوید که سرنگ به عضلات رسیده است. در این موارد نباید که سرنگ به رگ های عضلات وارد شود. برای اطمینان از این موضوع باید دقت کنید که خون وارد سرنگ شما نشود. اگر وارد شد، تزریق را در چند سانتی متر دورتر انجام دهید. برای تزریق عضلانی در گاوها، باید طول سوزن شما حداقل 5 و حداکثر 8 سانتی متر باشد. سر سوزن نیز 18 تا 20 می تواند باشد.

خب به پایان مقاله نحوه و روش های تزریق در دام رسیدیم امید واریم مورد استفاده شما کاربران عزیز وان شیپ قرار گرفته باشد. همچنین می توانید از طریق منوی بالا و وبلاگ به دیگر مقالات مفید و آموزنده دسترسی داشته و مطالعه کنید. لازم به ذکر است چنانچه قصد خرید گوسفند زنده و یا مشاهده قیمت گوسفند زنده را دارید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

قیمت گوسفند زنده

دام زنده

 

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *