09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » بیماری اسهال گوسفندی چیست و نحوه حل مشکل و درمان آن
بیماری اسهال گوسفندی

بیماری اسهال گوسفندی چیست و نحوه حل مشکل و درمان آن

یکی از بیماری های رایج در گوسفند های زنده که در فصل گرما رخ می دهد بیماری اسهال گوسفندی می باشد، بروز این بیماری می تواند مشکلات متعددی را در دام ها به وجود بیاورد. به همین دلیل در فصل تابستان می بایستی به شدت از دام ها مراقبت کرد تا دچار این بیماری نشوند.

بیماری اسهال در گوسفند

بیماری اسهال گوسفندی به دلایل مختلفی به وجود می آید یکی از آن دلایل وجود بیماری تورم روده و معده می باشد که باعث می شود مدفوع دام از حالت جامد به مایع تغییر کند، وجود اسهال نشان دهنده ی بیماری های متعددی در دام می باشد که فقط پزشک توانایی تشخیص این بیماری ها را دارد و برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار برای دام می تواند دارو تجویز کند که این دارو ها شامل آنتی بیوتیک ها و گاهی واکسن ها می باشد.

بیماری اسهال گوسفند و راه های درمان آن

دلایل بروز بیماری اسهال گوسفندی

یکی از دلایل ابتلای گوسفند ها به بیماری اسهال و تب وجود ویروس کنه و همین طور بیماری زبان آبی می باشد که در زمان ابتلا به این بیماری دام دچار تب، اسهال و خونریزی شدید از ناحیه ی لب و دهان می شود برای این که بیماری پیشرفت نکند و دام های دیگر را درگیر نکند می بایستی به سرعت دامپزشک دام بیمار را معالجه کند. در صورتی که دام از ویتامین آ به مقادیر زیاد استفاده کند و همین طور نمک و مس را هم بیش از حد استفاده کند دچار اسهال می شود.

در یک سری موارد دام آرسنیک مصرف می کند در این مواقع علاوه بر اسهال دچار تشنج نیز می شود و ادرار او دارای رنگی تیره می باشد. در ادامه به توضیحاتی در ارتباط با پیشگیری بیماری اسهال گوسفندان و همین طور درمان بیماری اسهال گوسفندان می پردازیم.

روش درمان بیماری اسهال گوسفندی

راه های پیشگیری بیماری اسهال گوسفندان

باید از نگهداری دام زنده بیمار در کنار سایر دام ها خود داری شود، محیط نگهداری دام ها می بایستی بسیار سالم و تمیز باشد، از دادن علوفه های کثیف به دام باید خودداری شود، واکسیناسیون و شربت های فصلی دام ها باید سر موقع مصرف شود، پستان دام هایی که شیر می دهند باید در فواصل زمانی مشخص شسته شود، قبل از زایمان میش ها پشم های دور پستان و پشت او باید چیده شود، آغوز به اندازه ی کافی به بره ی تازه متولد شده باید داده شود تا سیستم ایمنی بدنش قوی شود، میش هایی که در موعد زایمان هستن باید حتما واکسیناسیون شوند.

راه های درمان بیماری اسهال گوسفندان

دامی که دچار بیماری اسهال گوسفندی شده می بایستی در محیطی تمیز و دور از سایر دام ها نگهداری شود و به او ماست یا دوغ شیر خورانده شود و از پودر ors برای درمان استفاده شود و همین طور ویتامین آ و د به میزان مشخصی که پزشک مشخص کرده برای دام تزریق شود.

نکته مهم درمان بیماری اسهال گوسفندی

حل مشکل بیماری اسهال گوسفندان فقط توسط پزشک انجام پذیر می باشد و باید از درمان های خود سرانه به شدت جلوگیری شود چون با این روش ها جان دام به خطر می افتد، باید توجه داشته باشید که بیماری اسهال گوسفندان می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که هر کدام از آن ها به روشی متفاوت درمان می شود که فقط دامپزشک قدرت تشخیص این موضوع را دارد، اما تنها چیزی که در زمان بروز بیماری اسهال گوسفندی باید به آن توجه کنید این موضوع می باشد که دام را در جایی به دور از سایر دام ها نگهداری کنید و برای جلوگیری از شدت بیماری اسهال گوسفندی باید گوسفند زنده را در جای تمیزی نگهداری کنید تا زمانی که بیماری بهبود می یابد.

 

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *