09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » بهترین نژاد گوسفندان ایرانی کدام است؟
معرفی نژاد گوسفندان ایرانی

بهترین نژاد گوسفندان ایرانی کدام است؟

از آنجایی که تمامی دامها و طیور نژاد های مختلفی را دارند  و بر اساس زیست بوم در مناطق مختلف دنیا و همچنین ایران در حال پرورش و نگهداری هستند گوسفندان نیز از نژادهای مختلف با مشخصات متفاوت بر خوردار می باشند، که ما قصد داریم در این بخش به بهترین نژاد گوسفندان ایرانی بپردازیم و این نژاد ها را به شما معرفی کنیم. همانطور که می دانید امروزه شهرها و مناطق مختلف ایران نژاد های مختلف جهت مصارف گوشتی ، پشمی ، شیری نگهداری می شود که از نظر مشخصات و همچنین میزان بازدهی با یکدیگر متفاوت هستند. اگر شما هم به دنبال اطلاعات لازم در رابطه با نژادهای گوسفندان ایرانی هستید تا اطلاعات لازم را در رابطه با این نوع دام را بدانید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

همانظور که می دانید امروزه یکی از مهم ترین و سودآورترین کسب و کارها نگهداری از انواع دام زنده به صورت گله ای و با نام دامپروری با روش ها و تکنیک های سنتی و صنعتی می باشد. اگر شما هم به شغل دامداری و دامپروری علاقمند هستید می بایست ابتدا با نژاد گوسفندان ایرانی آشنایی لازم را داشته و هدف پرورش دام های خود را از قبل مشخص کرده باشید تا بتوانید به صورت کاملا حرفه ای این شغل را شروع کنید.

نژاد گوسفندان ایرانی

نژادهای گوسفندان ایرانی

نژاد گل، نژاد افشاری، نژاد مغانی، نشاط کردی، نژاد بلوچی، نژاد بهمنی، نژاد مهربانی، نژاد قزل، نژاد ماکوییو، نژاد سنگسری، نژاد فراهانی،  نژاد شال، نژاد لری و … می باشد که در ادامه به هر یک از این نژاد ها خواهیم پرداخت.

همانطور که در بالا اشاره کردیم گوسفندان دارای نژاد های مختلف هستند و ما در این بخش از طریق به بهترین نژاد گوسفندان ایرانی بپردازیم و شما را با آنها آشنا کنیم. لازم به ذکر است که ما در رابطه با هر یک از این نژاد ها به صورت کامل و جامع در یک مطلب اختصاصی برای هر کدام توضیحات و مشخصات لازم را ارائه کردیم چنانچه قصد دارید در رابطه با هر یک از این نژاد ها و همچنین نژاد گوسفندان چند قلو زا را به صورت کامل مطالعه کنید می توانید از بخش وبلاگ به این مطالب و مقالات دسترسی و مطالعه کنید اما در ادامه به بهترین آنها از گوشتی، پشمی، شیری خواهیم پرداخت و معرفی های لازم را خواهیم کرد.

نژاد گوسفندان ایرانی

گوسفندان ایرانی شامل گوسفندان افشاری،  نژاد بهمنی، نژاد سنگسری، نژاد مغانی، نژاد کردی، نژاد قره گل، نژاد شال، نژاد بلوچی، نژاد مهربان و … که هر کدام در دسته خاصی که در زیر اشاره کردیم قرار  می گیرند.

  • گوسفندان گوشتی
  • گوسفندان پشمی
  • گوسفندان شیری
  • گوسفندان پوستی

اما یکی از بهترین نژاد گوسفند ایرانی که از آن می توان بهترین سود و بازدهی را داشت  گوسفندان نژاد گوشتی می باشند که از آنها به عنوان مصارف روزمره گوشتی نگهداری و پرورش داده می شود و مطمئن گوشت مرغوب و مناسب برخوردار خواهند بود.بر همین اساس نام این نژاد را گوشتی می نامند.

نژاد گوسفندان گوشتی در ایران

گوسفندانی که در ایران به عنوان نژاد گوشتی شناخته می شوند و از آنها جهت مصارف گوشتی، نگهداری و پرورش داده می شود عبارتند از:

  • گوسفند نژاد افشاری
  • گوسفندان نژاد لری
  • گوسفند نژاد مهربانی
  • گوسفندان نژاد شال

نژاد هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم جزو نژاد گوشتی به شمار می‌روند و چنانچه شما هم قصد خرید نژاد گوشتی جهت دامپروری و حتی قربانی را دارید  می توانید یکی از نژادهای فوق که به عنوان نژاد گوشتی شناخته می شوند را تهیه کنید. این نوع نژاد ها در بزرگترین مرکز عرضه دام زنده در تهران یعنی وان شیپ  موجود می باشد و شما می توانید با نازلترین قیمت دام زنده و گوسفند زنده اقدام به خرید کنید.

قیمت گوسفند زنده

قیمت بره زنده

قیمت گوساله زنده

بهترین نژاد گوسفند پشمی در ایران

علاوه بر نژاد گوشتی ایران نژاد هایی هستند که از آن ها به عنوان نژاد پشمی یاد می شود و یا در دسته گوسفندان پشمی قرار می گیرند زیرا این نوع نژادها از میزان تولید پشم بسیار زیاد و مرغوب برخوردار هستند و از پشم آنها برای انواع مصارف مانند تولید کیف، تولید کفش، تولید انواع البسته‌های گران قیمت، تولید خامه جهت فرش بافی و … همچنین می توان گفت یکی از محصولات صادراتی در تمام کشور ها پشم گوسفندان می باشند

برخی از گوسفندان پشمی شامل:

گوسفند نژاد ماکویی

حسن نژاد بلوچی

نژاد گوسفند مغانی

و …

بهترین نژاد گوسفندان شیری در ایران

یکی دیگر از این نژاد گوسفندان ایرانی نژاد شیری به شمار می‌رود که این نوع نژاد دارای میزان تولید شیر بالا و همچنین مرغوب نسبت به دیگر نژادها هستند و از آنها جهت تولید شیر روزمره انسان ها در بخشهای مختلف ایران نگهداری و پرورش داده می شود که از نظر ظاهری و بندی دارای لگن پهن و عریض هستند.

بهترین نژاد گوسفند پوستی در ایران

یکی دیگر از نژادهای گوسفندان ایرانی که متمایز با دیگر نژادها میباشند گوسفندان نژاد پوستی یاد می شود زیرا این نوع گوسفندان دارای پوست نرم و لطیف می باشند و می توان از پوست آنها برای انواع مصارف روزمره بازیگر و همچنین تولید انواع البسه های گران قیمت از آنها استفاده کرد. یکی از این نوع نژاد ها گوسفندان قره گل به شمار می رود که بسیار معروف و دارای پوست مرغوب جهت تولید انبار حل بسته ها از آن یاد می شود  به طوری که در کل جهان این نوع گوسفند معروف و توسط آن مورد استفاده قرار می گیرد.

پرورش گوسفندان ایرانی

از آنجایی که امروزه پرورش و نگهداری دام گوسفند زنده در انواع  نژاد ها در ایران به عنوان یکی از مشاغل اصلی روستانشینان و همچنین عشایرین محسوب می شود و حتی نگهداری به صورت صنعتی در حومه استانها و شهرها توسط دام پروران در راستای تولید شیر مرغوب ، پشم ، گوشت و پوست نگهداری و از این راه اقدام به کسب درآمد می کنند.اگر شما هم هم به دنبال ایجاد شغل دامپروری  و نگهداری گوسفندان را دارید می بایست ابتدا هدف اصلی خود را مشخص و در نهایت یکی از نژادها را پرورش دهید می توانید از چندین نوع نژاد به صورت همزمان نگهداری و چند نوع گوسفند با هدف تولید چند نوع محصول بهرمند شوید.

خرید گوسفند زنده

چنانچه قصد خرید گوسفند زنده در انواع نژاد ها را دارید و به دنبال یک مرکز معتبر جهت خرید خود هستند وان شیپ  در خدمت شما مشتریان عزیز در تهران و همچنین سایر استانها می باشد و شما می توانید فقط با یک تماس ساده با بخش فروش ما در ارتباط باشید و پس از دریافت راهنمایی ها و همچنین قیمت روز گوسفنده زنده در انواع نژاد ها سفارش خود را ثبت کنید ما آماده دریافت هرگونه سفارشات تکی و عمده جهت زبح و قربانی از جانب شما مشتریان عزیز هستیم.

 

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *