09190341746                09190341746
          09190341746           09190341746
آدرس : شعبه مرکزی - تهران - میرداماد - خ 20 شرقی
توجه: این مجموعه در زمینه فروش دام زنده جهت ذبح فعالیت می کند از تماس جهت پروار بندی خوداری کنید. تماس فقط جهت تهیه دام زنده برای ذبح و قربانی
خانه » بازار گوسفند تهران » با انواع نژاد بز ایران و جهان آشنا شوید.
انواع نژاد بز

با انواع نژاد بز ایران و جهان آشنا شوید.

یکی دیگر از مهم ترین منابع که انسان به وسیله آن نیاز های خود به گوشت و لبنیات را تامین می کند بز می باشد. بز و گوسفند  دارای شباهت های زیادی می باشند اما در کنار آن تفاوت هایی نیز دارند که باعث تمایز آن ها شده است.  ما در اینجا سعی داریم که به معرفی انواع بزهای جهان بپردازیم و ویژگی های آن ها را بررسی کنیم.

انواع نژاد بز

در ادامه ما لیست انواع نژاد بز های ایرانی و همچنین بز نژاد خارجی را به ترتیب و به همراه جزئیات جامع و کامل را ارئه کردیم که می توانید مشاهده کنید.

نژاد بز ایران و جهان

بزهای نژاد سانن

یکی از بهترین انواع نژاد بز که بازدهی بسیار خوبی دارد بزهای نژاد سانن می باشد که دامداران زیادی به پرورش آن مشغول هستند. با توجه به آنکه این بزها دارای توانایی بسیار بالایی در شیردهی هستند و قادراند  سالانه ۲۰۰۰کیلو گرم شیر تولید نمایند جز بزهای شیری محسوب می گردند. بزها در مقایسه با بهترین نژاد گوسفندان دارای مقدار شیر زیاد تری هستند و این یکی از مزیت های انواع نژاد بز می باشد.

زیستگاه اصلی بزهای سانن کشور سوئیس می باشد. این بزها دارای پوستی سفید رنگ هستند و بعضی از آنها دارای لکه های قهوه ای نیز دارند. برخی از این بزها نیز دارای لکه های سیاهی بر روی گوش و پستان خود هستند. از دیگر ویژگی های این بزها می توان به مقاومت آن ها در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و باروری عالی اشاره نمود به طوری که این بزها سالانه بارور می شوند و معمولا هر باروری آن ها دو قلو است.

بزهای نژاد توگنبرگ

یکی دیگر از بزهای شیرده پر بازده بزهای توگنبرگ می باشد البته این بزها در مقایسه با بزهای سانن دارای مقدار شیر کمتری هستند. محل تولد این بزها در سوئیس می باشد و معمولا دارای بدنی قهوه ای رنگ هستند که در قسمت دم رنگ آن ها کمرنگ تر می شود. بزهای توگنبرگ در مقایسه با بزهای سانن کوچکتر هستند و بعضی از آن ها دارای پشم های بلندی می باشند.

بزهای نژاد آلپاین

یکی از معروف ترین نژاد های بز جهان بزهای آلپاین هستند که معمولا قهوه ای یا خاکستری رنگ هستند و با توجه به آنکه دارای شیر دهی بسیار بالایی می باشند و شیر آن ها از کیفیت مناسبی برخوردار است در تولید لبنیات بسیار مورد استفاده قرار می گیرد .این بزها در کشور فرانسه تولید می شوند.

بزهای نژاد آنقولونوبیان

یکی از بهترین بزهای نژاد بز ایان و گوشتی بزهای آنقولونوبیان می باشند که به صورت اصلاح نژاد و ترکیب سه نژاد انگلیس، مصر و هند به وجود آمده اند. این بزها از نظر وزن گیری بسیار عالی هستند و ظرف مدت زمان کوتاهی وزن آن ها به مقدار قابل توجهی افزایش می باد به طوری که نوع نر این بزها دارای ۱۰۰ کیلوگرم وزن و نوع ماده آنها دارای ۷۵کیلو گرم می باشد.

بزهای نژاد آنقورا

یکی دیگر از معروف ترین نژاد بزهای جهان بزهای آنقورا می باشند که محل تولد آنها ترکیه می باشد اما امروزه شاهد صادرات این بزها به کشورهای مختلفی همچون آمریکا و آفریقا هستیم. این بزها دارای پشم های بلندی به  رنگ سفید و قهوه‌ای هستند و جثه کوچکی دارند و جز بزهای شیری محسوب می شوند . این بزها دارای وزنی بین ۴۵ تا ۶۰ کیلو گرم می باشد.

بزهای نژاد بارباری

بزهای این نژاد کاملا مشابه نژاد بزهای ایرانی هستند و جز بزهای شیری محسوب می شوند. این بزها در کشور پاکستان و هند تولید می شوند و از نظر قدرت باروری بسیار عالی می باشند زیرا چندین بار در طول سال و هر بار چند قلو زایش دارند.

بز های نژاد  بیتال

این بزها نیز همانند بزهای بارباری در کشور پاکستان تولید می شوند. این بزها به سبب ویژگی هایی که دارند و وزن گیری فوق العاده شان از گروه بزهای گوشتی و شیری محسوب می گردند. بزهای بیتال در مقایسه با بزهای بارباری دارای شیر دهی بیشتر و چند قلو زایی کمتری هستند.

بزهای نژاد بوئر

از معروف ترین نژاد بزهای جهان بزهای بوئر می باشند که جز نژاد بزهای گوشتی قرار می گیرند. البته شیردهی این بزها نیز بسیار قابل توجه است. این بزها معمولا دارای وزن ۷۰ کیلوگرم در نوع ماده خود هستند که میزان خیلی خوبی می باشد.

بزهای نژاد کشمیری

یکی از برترین نژادهای بزهای کرکی بزهای کشمیری می باشند که در ایران نیز پرورش داده می شوند و به سبب کرک با کیفیت و مناسبی که دارند می توانند در تولید کرک مناسب باشند. بهترین منطقه برای پرورش این بزها مناطق کوهستانی می باشد.

در این رابطه بخوانید:

گوسفند زنده

 

منبع: وان شیپ | بازار گوسفند تهران

شماره موبایل: 09190341746 ( دریافت قیمت ، ثبت سفارش ، خرید دام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *